A legfontosabb, hogy lesznek közműdíj emelések. Emelkedik a szemétszállítás, a víz és csatornázás díja. Itt mind a két esetben nagyobb az emelés, mint az inflációs várakozás, de mind a két cégnél folyamatban vannak a beruházások, melyek fenntartása magasabb terhet jelent a cégekre.
A távhőről a döntés már korábban megszületett.
A buszjegy árakkal kapcsolatban nincs döntés, csak a Volán 300 milliós hiányterve van, melyet valamilyen formában finanszírozni kell. Az alpolgármester bízik benne, hogy a hiányt átszámolják és a csökkenő gázolaj árak miatt kisebb összeget kell a városnak, vagy a városlakóknak finanszírozni.
Épül a futball, és kosárlabda akadémia. Ez a korábban az OBI mellé tervezett (és az OBI beruházói által finanszírozott) beruházás az Örökösföldön lesz majd. Ideális esetben a város, mint szakképesítést nyújtó önálló oktatási intézményt üzemelteti majd, de hogy erre lesz-e pénz azt még az alpolgármester sem tudja biztosan. A terv megvalósítása, ugyanis évente közel 50 millió forintot igényelne, amely egy 30 fős osztály esetén igen soknak tűnik. Nem is véletlen, hogy két példaként felhozott akadémiai (Felcsút, és Budapest Honvéd) esetén magán, illetve alapítványi tulajdonos működteti az intézményeket.
Örömmel láttuk, hogy elkészült a városháza belső udvara. Most a város vezetői tőlünk, civilektől is várják a javaslatot, hogy milyen közösségi funkcióval lehetne majd feltölteni a teret.
Megtudtuk, Nagyszállástól Mandáig szinte mindenütt fel lesznek újítva a városi kis sportpályák is. Főként azok kerülnek sorra, melyek pár millió forintból megoldhatóak.
A korábban eladásra szánt, Bolyai téren található megszűnő szakiskola épületét közösségi funkció ellátására az Evangélikus egyház fogja megkapni. Egyébként lesz más ingatan átadás is a városban, a közhasznú funkció esetén olcsón (1500 Ft/négyzetméter) jutnak elsősorban az egyházak a területekhez.
A vezetőségi ülésen eldőlt az is, hogy lesz helyi védett terület, de egyelőre csak egy. Az Oláh réten kezdőnek meg a társadalmi egyeztetések, és ha jól sikerülnek, akkor lehet majd területek körét bővíteni. A szakmai előterjesztés eredetileg 5 területet foglalt eredetileg magában, melyből négyet a város vezetése a nehézkes tulajdonosi egyeztetések miatt nem támogatott. Egyébként ezek tényleg nehéz feladatok, különösen a Sóstói Erdő esetén, ahol az állam mellett a legnagyobb tulajdonos maga az önkormányzat.
Van jelentkező, aki kalandpályát építene az erődben, csak a hely kétséges még. Az általa kinézett – a kilátó melletti - terület természetvédelmi és erdészeti okokból nem ideális.
Végül megtudtuk, hogy az Örökösföldön a történelmi egyházak templomokat építenének, és közösségi tereket építenének, de egyelőre elhelyezési gondok vannak.
Nem volt napirenden, de érdeklődtünk a több folyamatban lévő dologról. A piac majd csak decemberben kerül közgyűlés elé, és szintén nincs még kész a belváros rehabilitáció részletes pályázati dokumentációja. Végül pedig, szinte csak véletlenül megtudtuk, hogy egy multinacionális befektető jelezte szándékát egy Oroson megvalósításra kerülő bevásárló központ iránt. Mivel komoly támogató vannak, ez is hamarosan egy egyeztethető téma lesz városunkban.
Ezek tehát az érdekesebb dolgok, most már csak rajtunk a sor, hogy ami nem teszik az ügyben hallassuk a hangunkat.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.